Close

Pierwsze opinie o Sorento. Co sądzą o nim dziennikarze?

W mediach i internecie znaleźć można pierwsze recenzje, testy i prezentacje nowego, hybrydowego SUV-a Kia. Jakie opinie o Sorento mają dziennikarze?

Rzadko kto kupuje samochód pod wpływem impulsu, podejmując decyzję w mgnieniu oka. Znacznie częściej wybór poprzedzony jest chłodnymi kalkulacjami, porównaniami, lekturą forów internetowych, czy materiałów na temat samochodu, które można przeczytać w internecie, prasie, czy obejrzeć np. na You Tube. I nie ma w tym nic złego, ani dziwnego. To naturalne i oczywiste. Przecież gdy wybieramy hotel na wakacyjny wyjazd, to też najpierw sprawdzamy, jakie ma opinie wśród gości, którzy już w nim byli.

Oczywiście w przypadku nowych modeli samochodów, które dopiero wyjeżdżają na drogi, testów i recenzji nie ma zbyt wiele. Większość producentów podczas prezentacji daje dziennikarzom możliwość przejechania autem niewielkiego dystansu w ciągu 2-3 godzin. I to z reguły po jednorodnych drogach. To za mało, by móc wyrobić sobie jednoznaczną opinię na temat nowego auta. Dlatego pierwsze materiały w mediach i internecie zazwyczaj mają charakter prezentacji. A prawdziwe testy pojawiają się dopiero z biegiem czasu.

Opinie o Sorento: Czy ma aspiracje, by zagrozić SUV-om klasy premium?

Bywają jednak odstępstwa od tej reguły. Zdarza się to, gdy już z okazji debiutu auta na rynku, dziennikarze mają możliwość spędzić z nim kilka dni i przejechać solidny dystans. I nie muszą się przy tym spieszyć. Kia tak właśnie przygotowała premierę nowego Sorento Hybrid. W ciągu dwóch tygodni 38 polskich dziennikarzy miało do dyspozycji 21 egzemplarzy Sorento. Każdy z nich przejechał autem minimum 600-700 km, ale wiele osób potroiło ten dystans. Mieli okazję jeździć po wszelkiej maści drogach, jakie można spotkać w Polsce. Od autostrad, przez miejskie zakorkowane ulice i trzeciorzędne drogi Mazur, a na warmińskich bezdrożach skończywszy. Nic nie odbywało się na czas, więc mogli swobodnie i bez presji poznawać auto. 

Po co to wszystko? Ano po to, żeby rzetelne opinie o Sorento pojawiły się w internecie już po kilku tygodniach od oficjalnego debiutu auta na polskim rynku. To ma ułatwić podjęcie decyzji tym, którzy zastanawiają się nad zakupem Sorento. Albo po prostu szukają dużego, rodzinnego SUV-a.

Ja sam pisałem już o Sorento Hybrid kilkukrotnie:

  • Pierwsze wrażenia z jazdy znajdziecie TUTAJ
  • KLIKNIJCIE TU, żeby zobaczyć porównanie z Toyotą RAV4
  • Dane techniczne i trochę o technologiach jest W TYM MIEJSCU

Tym razem postanowiłem zebrać dla Was najciekawsze opinie o Sorento, jakie pojawiły się w mediach i w internecie. To oczywiście spostrzeżenia wspomnianych dziennikarzy, którzy mieli już okazję dość dobrze poznać auto. Po kliknięciu w zdjęcie, zostaniecie przeniesieni do materiałów źródłowych.

Spidersweb.pl: Konkurencja wydaje się nierozsądnym wyborem

opinie o Sorento

„Wielki, przestronny, bogato wyposażony, hybrydowy, wygodny i zapewniający wystarczające osiągi. Do tego modny, niebrzydki i w cenie, która nie powoduje zawrotów głowy. Sorento rzeczywiście jest udanym, uczciwym samochodem. Właściwie zakup wielu spośród aut konkurencji wydaje się teraz nierozsądny, bo w większości kategorii Sorento będzie albo lepsze, albo tańsze.”

Auto Świat: Pełna zalet

opinie o Sorento

„Od lat cenię hybrydy za to, jak rozsądnie łączą osiągi z niskim zużyciem paliwa, jednak często w takich autach przyjemność z jazdy psuje hałas. Nowe Sorento zaskakuje ciszą. Ale nie tylko nią. Nowa Kia Sorento celuje w segment premium, na szczęście tylko z poziomem wykończenia. Bo mocny hybrydowy układ napędowy to coś, co polubi każdy. Klasyczny „automat”, mocny silnik benzynowy wspomagany elektrycznym – a to wszystko w rozsądnej cenie.”

Auto Motor i Sport: Zakłóci porządek w motoryzacyjnym świecie

Opinie o Sorento

Maciej Ziemek, jeden z dwóch polskich jurorów w konkursie Car Of The Year, którzy co roku wybierają europejski samochód roku napisał o Sorento tak: „Kia lubi zaskakiwać, co bliższym i dalszym konkurentom podoba się coraz mniej. Wprowadzając do sprzedaży nowe Sorento, Kia wbija szpilę nie tylko mniejszym rywalom, ale też równie dużym, popularnym i klasy premium. W standardzie Sorento ma siedem miejsc i kosztuje tyle samo, co np. mniejsza od niego Toyota RAV4. Solidna jakość wykonania, materiały z wysokiej półki, bogate wyposażenie seryjne, tuzin najnowszych systemów asystujących oraz komfort jazdy sprawiają, że łatwo zapomnieć, że podróżuje się samochodem popularnej marki. Czwarta generacja tego modelu może zakłócić porządek motoryzacyjnego świata znacznie bardziej niż trzy poprzednie razem wzięte.”

Moto.pl: Twardy orzech do zgryzienia. Dla konkurencji

Sorento opinie

„Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości, jak duże postępy zrobiła koreańska motoryzacja, powinien przyjrzeć się nowej Kia Sorento. Jest nowoczesnym, uniwersalnym samochodem klasy SUV, który stanie się źródłem zmartwień konkurencji. Sorento nie trzeba nawet jeździć, żeby docenić jego zalety. Wystarczy spojrzeć w cennik i do wnętrza samochodu. Po prostu dostajemy dużo atrakcyjnych cech za rozsądną cenę.”

Dziennika Gazeta Prawna: Zaskakująca

Kia Sorento cena

„Zaskakująca” wydaje mi się idealnym hasłem reklamowym dla Sorento. W standardzie dostajecie siedem miejsc, a dzieciom nie musicie ucinać nóżek, żeby zmieściły się w trzecim rzędzie. Środkowa kanapa przesuwa się o 30 cm i łatwo składa, zaś bagażnik przy pięciu osobach na pokładzie mieści ponad 800 litrów pakunków. Wszystko zmontowano i poskręcano ze sobą tak dobrze, że po zdetonowaniu we wnętrzu granatu prawdopodobnie wystarczy tylko odkurzyć dywaniki. Materiały są więcej niż dobrej jakości – skóra jest skórą, a metal metalem, co w czasach gdy burgery robi się z buraka i ciecierzycy, wcale nie jest takie oczywiste…”

Autogaleria.pl: Nie spodziewałem się, że wzbudzi tyle emocji

Sorento jakie jest

„Nowy produkt koreańskiej marki zaskakuje pod wieloma względami (…). Kia korzysta ze sprawdzonych rozwiązań i nowoczesnych technologii. W ostatnich latach marka ta rozwinęła się w sposób nieporównywalnie szybszy od wielu innych marek. Stosunek ceny do jakości osiągnął idealny poziom, a to przemawia do rozsądku wielu osób.”

Samar.pl: Dojrzała i dopracowana

Jakie jest nowe Sorento

„Sorento to SUV średniej wielkości, wyróżniający się dużą ilością miejsca, wysokim komfortem oraz bogatym wyposażeniem. W swoim segmencie stanowi naprawdę atrakcyjną ofertę. To naprawdę dopracowane i ładne auto, bez kompleksów wobec modeli konkurencyjnych”

Dobreprogramy.pl: Nowoczesne rozwiązania w rodzinnym wydaniu

Sorento test

„Z nową Kią Sorento Hybrid spędziłem kilka dni pokonując przy tym ponad 800 kilometrów. Nawet przez chwilę nie byłem zmęczony, zirytowany czy rozczarowany. To naprawdę rewelacyjne auto, które pokazuje, jak bardzo rozpędzona jest Kia w rozwoju swoich aut. Duże, wygodne auto z udanym napędem i mnóstwem ciekawych dodatków.”

Autokult.pl: Zalety poprzedniczki plus hybryda

Sorento prezentacja

„Na razie w cenniku znajdziemy jednostkę diesla i hybrydę opartą na benzynowym silniku 1,6 l. Czy to ma sens? Po pierwszych kilometrach stwierdzam, że jak najbardziej! Kia Sorento – tak jak poprzedniczka – jest nieźle wyposażona i interesująco wyceniona. Co więcej, teraz wygląda znacznie lepiej i ma „jakąś” osobowość. Nie zawiodłem się na układzie hybrydowym, który był olbrzymią niewiadomą. Na pewno warto ją wziąć pod uwagę jeśli szukacie dużego SUV-a.”

Businessjournal.pl: Nowa jakość

test nowa Kia Sorento

„Mocnym akcentem Kia Motors kończy 2020 rok. Sorento to prawdziwy strzał w konkurencję. Auto jest urodziwe, doskonale wyposażone a cennik kończy się tam, gdzie konkurencja zaczyna. Trasa testowa liczyła około 700 kilometrów. I to po zróżnicowanych nawierzchniach. Napędowi hybrydowemu ale także zawieszeniu i układowi kierowniczemu wystawiamy ocenę celującą!”

Autorok.pl: Wróć do Sorrento

Kai sorento test

„Kia opracowała Sorento z myślą o osobach, które nie chcą się spłukać, a jednocześnie jeździć pojazdem nowym i to z siedmioletnią gwarancją. Jego ceny kończą się tam, gdzie w najlepszym przypadku zaczynają ceny większości aut konkurencyjnych.”

TVN Turbo: W amerykańskim stylu

Sorento TVN

„Kia spoważniała, stała się bardziej dostojna i zaawansowana technologicznie. Sorento to krzyżówka Vana z SUV’em. Auto w amerykańskim stylu – duże, ciężkie, bardzo dobrze zbudowane i jednocześnie jedno z pierwszych aut luksusowych Kia, które wypada bardzo dobrze na tle konkurencji.”

Zachar OFF (YT): Diesel nie ma sensu

Najpopularniejszy polski youtuber motoryzacyjny spędził co prawda z nowym Sorento tylko jeden dzień, ale już podzielił się pierwszymi spostrzeżeniami na temat auta. 

Autowizja (YT): Czwarty raz 

„Po 18 latach od rozpoczęcia produkcji Sorento doczekało się 4. generacji. Wygląda ona znacznie lepiej niż poprzednie. To świetny samochód, dopracowany pod każdym względem”.

Pertyn Ględzi (YT): Spełnione oczekiwania i marzenia

„Zupełnie nowego wielkiego SUV-a koreańskiego koncernu zapowiadano w taki sposób, że oczekiwania trudno byłoby wymyślić większe”.

Jak zatem podsumować opinie o Sorento? Na dobrą sprawę ze wszystkich testów i prezentacji, jakie opublikowane zostały w ostatnich tygodniach, płyną bardzo podobne wnioski: Sorento jest ogromne, zaskakująco dobre, zaawansowane technologicznie i w tej cenie nie kupi się na rynku żadnego auta o zbliżonych gabarytach, osiągach i wyposażeniu. Mówiąc krótko: Sorento Hybrid zjadło konkurencję na śniadanie.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Zgoda marketingowa