Close

Kia For Business, czyli jeździsz i niczym się nie przejmujesz

Tylko około 30 proc. nowych samochodów kupowanych jest za gotówkę. Pozostałe 70 proc. finansowanych jest przez firmy leasingowe lub banki. Ale dla kredytu czy leasingu istnieje alternatywa. Charakteryzuje ją nie tylko niska rata, ale także to, że z klienta zdjęte zostają wszystkie obowiązki związane z eksploatacją auta – jego ubezpieczenie, serwis i ewentualne naprawy, wymiana opon, odsprzedaż itd. Oto wszystko, co powinniście wiedzieć o Kia For Business i Kia For You. 

Kiedyś auto było dobrem luksusowym z najwyższej półki. Nasi dziadkowie czy rodzice zbierali na cztery kółka długimi latami, a lepsze produkty zachodnich marek były w zasięgu bardzo wąskiego grona. Dzisiaj jest zupełnie inaczej – auto to podstawowe narzędzie, zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Mało kto wyobraża sobie bez niego życie. Mamy dostęp do wszystkich marek i modeli i nie musimy płacić za nie gotówką. Do dyspozycji jest mnóstwo form finansowania, także takich, które pozwalają wyjechać z salonu nowym samochodem bez wykładania na niego choćby złotówki. A najnowsze produkty finansowe oferują jeszcze więcej – w zasadzie zdejmują z klienta wszystkie obowiązki i wydatki związane z eksploatacją auta, poza paliwem i płynem do spryskiwaczy.

Finansowanie Kia For Business i Kia For You (dla klientów indywidualnych), jakie producent przygotował wspólnie z firmą Arval, skierowane są do tych, którzy chcą płacić niską miesięczną ratę za auto i po prostu nim jeździć, nie martwiąc się o ubezpieczenie, serwis, wymianę opon, naprawy itp. Mówiąc krótko, to świetne rozwiązanie dla firm, które normalnie do takich zadań musiałaby oddelegować jakiegoś pracownika. A także dla samozatrudnionych czy osób indywidualnych, które z różnych względów nie chcą lub nie mają czasu zajmować się obowiązkami związanymi z eksploatacją auta.

Nie ma wpłaty, za to są niskie raty i rabaty

Zaletą Kia For Business i Kia For You jest duża elastyczność. Wpłata własna może wynosić od 0 do 30 proc., a okres finansowania od 30 do 60 miesięcy, zaś roczny przebieg  od 10 000 do 70 000 km (maksymalny dla całego okresu finansowania to 210 000 km). To sprawia, że każdy idealnie będzie mógł dopasować produkt do swoich potrzeb. Na przykład indywidualny przedsiębiorca, który stosunkowo niewiele jeździ, może wziąć finansowanie na 5 lat z limitem 15 000 km rocznie, zaś firma, która kupuje samochody dla ambitnych handlowców, weźmie je na 30 miesięcy z limitem 50 000 km rocznie. Co jednak bardzo ważne, do limitu kilometrowego… nie trzeba być sztywno przywiązanym. Jeżeli już w trakcie eksploatacji auta okaże się, że jeździmy więcej niż zakładaliśmy, to limit można zmienić w każdej chwili obowiązywania umowy. Wówczas rata miesięczna nieznacznie wzrośnie, ale będziemy mogli więcej jeździć. Podobnie zmieniać można okres kontraktu – jeżeli na przykład samochód nam się spodoba, będziemy mogli wydłużyć okres jego najmu np. z 36 do 48 miesięcy.

Inną korzyścią płynącą z Kia For Business i Kia For You jest to, że niektóre modele oferowane w tych programach mają solidne rabaty. A to ma wyraźne przełożenie na wysokość raty. Przykładowo, miesięczna opłata za hybrydową Kię Sorento z najbogatszym wyposażeniem Prestige Line, napędem AWD i lakierem metalizowanym to jedynie 3359 zł netto. I to przy kontrakcie na 36 miesięcy i limicie przebiegu 20 000 km rocznie. Z kolei rata dla klienta indywidualnego, korzystającego z Kia For You, wyniesie w przypadku Sorento 4197 zł. W obu przypadkach mówimy o ofercie bez wpłaty własnej!

Co istotne, mamy gwarancję, że raty nie zmienią się w trakcie trwania umowy, ponieważ oparte są o stałą stopę procentową. To obecnie, ze względu na inflację i niepewną politykę Narodowego Banku Polskiego, rzadkość w ofertach innych marek.

Opony, ubezpieczenie, serwis i wiele innych w cenie

Największą różnicą pomiędzy programami Kia For Business i Kia For You, a klasycznym najmem, kredytem czy leasingiem, są usługi dodatkowe. Założenie jest takie, aby całkowicie zdjąć z klienta obowiązki wynikające z eksploatacji auta. A tych trochę jest. Korzystając z Kia For Business i Kia For You, klient ma zapewnione:

– Przeglądy okresowe. Wymiana wszystkich płynów i części eksploatacyjnych przewidzianych dla danego modelu jest wkalkulowana w  miesięczną ratę. Mówiąc krótko, klient nie płaci za przeglądy w ASO.

– Opony. Zarówno drugi komplet ogumienia, jak i sezonowa wymiana opon i ich przechowywanie również są wliczone w miesięczny koszt użytkowania. Po prostu umawiamy się w serwisie i po sprawie, bez żadnych dodatkowych kosztów. 

– Ubezpieczenie. W miesięcznej racie zawarte jest pełne ubezpieczenie OC, AC, Assistance na całą Europę i NNW (to ostatnie tylko dla klienta biznesowego). Nie trzeba pamiętać o odnawianiu polisy, szukać jak najbardziej atrakcyjnej oferty etc. Likwidacją ewentualnej szkody też nie musimy się zajmować, bo zrobią to za nas specjaliści.

– Samochód zastępczy. Zazwyczaj firmy wynajmujące ograniczają liczbę dni najmu auta zastępczego, gdy nasze jest w naprawie. W przypadku Kia For Business i Kia For You takie ograniczenie nie istnieje – dostajemy zstępczy pojazd na cały okres naprawy (zarówno mechanicznej, jak i po szkodzie komunikacyjnej). Ponadto samochód zastępczy przysługuje nam także po szkodzie całkowitej bądź w przypadku kradzieży naszego auta – w takim wypadku maksymalny okres to 30 dni.

Jak widać, korzystając z Kia For Business lub Kia For You, pozostaje nam jedynie tankowanie auta, mycie go i uzupełnianie płynu do spryskiwaczy. Cała reszta spoczywa na barkach ASO Kia i specjalistów z Arvala. Wszystkie te usługi są wliczone w miesięczną ratę auta, która – powtórzę raz jeszcze – jest niezmienna przez cały okres trwania umowy (chyba, że zechcemy tę umowę wydłużyć albo np. zwiększyć roczny limit kilometrów). To oznacza, że nie ponosimy dodatkowych wydatków związanych choćby z okresowym przeglądem, oponami i ich wymianą czy ubezpieczeniem. A to przecież kwoty idące w tysiące złotych rocznie. Tymczasem miesięczna rata na Kię Sportage 1.6 T-GDI w wersji M z pakietem Smart może wyglądać tak:

Nie martw się o nowe auto i sprzedaż starego

Stała rata i brak dodatkowych kosztów wynikających z eksploatacji i niespodziewanych sytuacji ułatwiają jeszcze jedno – planowanie budżetów, szczególnie tych firmowych. Kupując na przykład trzy samochody, firma ma pewność, że nie będzie musiała ponosić dodatkowych wydatków, na przykład na droższą polisę, wynajem auta zastępczego, naprawę, przegląd etc.

Istotne z punktu widzenia wielu firm, ale także osób indywidualnych, jest również to, że ryzyko zarówno utraty wartości auta, jak i jego sprzedaży, jest po stornie Kii i Arvala. My po prostu nie musimy się tym martwić, sprzedawać jednego auta, by przesiąść się w drugie. Można to zrobić płynnie – we wtorek zdajemy w salonie jeden samochód i od razu  wyjeżdżamy z niego nowym.

Co istotne, często ten nowy samochód w przypadku finansowania Kia For Business i Kia For You jest większy, niż pierwotnie planował kupujący. Bo przy podobnej racie jak w klasycznym leasingu, zamiast Sportage’m można jeździć Sorento. Dla przykładu jeszcze kalkulacja raty na Kię XCeed 1.5 T-GDI w wersji M z pakietem Smart i lakierem metalizowanym:

Podsumowanie

Zdaję sobie sprawę, że produkty Kia For Business i Kia For You nie są dla każdego. Dla wielu osób, które planują jeździć autem dłużej i chcą je po prostu kupić i mieć na własność, lepszym rozwiązaniem będzie klasyczny leasing czy kredyt. Ale w przypadku firm, przedsiębiorców czy osób prywatnych, które chcą cały czas jeździć nowym autem i jednocześnie mieć z głowy kwestie związane z jego eksploatacją, to naprawdę świetne rozwiązanie. Przy niskiej i stabilnej racie (którą można wrzucić w firmowe koszty) dostajemy pakiet usług, które sprawiają, że korzystanie z samochodu jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Tylko tankujemy i jeździmy. Innymi słowy, jest tanio i wygodnie. A dodatkowo regularnie możemy wymieniać samochód na nowy. 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Zgoda marketingowa