Tablice rejestracyjne. Wszystko, co musisz i co chcesz o nich wiedzieć

Kiedyś były czarne z białymi literami i cyframi, dzisiaj mogą być białe, żółte, czerwone, a nawet niebieskie i zielone. Co oznaczają kolory? Jak rozpoznać, w którym mieście zostało zarejestrowane auto? Czy trzeba zmieniać „blachy”, gdy kupimy samochód w innym województwie? Ile zapłacimy za indywidualne tablice rejestracyjne?

Tablice rejestracyjne. Wszystko, co musisz i co chcesz o nich wiedzieć

  Spis treści:

Czym są tablice rejestracyjne?

Każdy samochód jeżdżący po drogach publicznych musi bezwzględnie posiadać trzy rzeczy: tablice rejestracyjne, ubezpieczenie OC i ważny przegląd techniczny. Tablice to przede wszystkim znak, że auto jest zarejestrowane, widnieje w CEPiK (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców) i zostało dopuszczone do ruchu. Jednocześnie to – poza numerem VIN – swoisty identyfikator pojazdu i jego właściciela. Mówiąc wprost, na podstawie tablic służby mogą zidentyfikować właściciela samochodu aby np. wystawić mu mandat za złamanie przepisów.

Standardowe tablice rejestracyjne w Polsce

Do końca kwietnia 2000 r. wszystkie tablice rejestracyjne były czarne i miały białe napisy. Jeszcze niedawno można było spotkać na drogach auta z takimi blachami, co oznacza de facto, że od ponad 20 lat nie zmieniły one właściciela. 1 maja 2000 roku weszły bowiem do użytku nowe tablice, co było podyktowane reformą administracyjną i nowym podziałem województw. Tło nowych „blach” stało się białe, a symbole – czarne. W 2006 roku zmianie uległ jeszcze jeden szczegół – zamiast flagi polski, po lewej stronie pojawiła się flaga unijna.

Z prawnego punktu widzenia właściciele aut z czarnymi tablicami rejestracyjnymi musieli je wymienić na białe do 31 grudnia 2023 roku. Jeżeli tego nie zrobili, grozi im mandat w wysokości 500 lub 1000 zł.

Niestandardowe tablice rejestracyjne – co oznaczają?

Poza standardowymi białymi tablicami, coraz częściej na drogach widuje się „blachy” zielone, a czasami także żółte, niebieskie, a nawet białe z czerwonymi napisami oraz żółte z czerwonymi napisami. Co oznaczają te wszystkie kolory?

Zielone tablice rejestracyjne

Są przypisane wyłącznie samochodom elektrycznym i wodorowym. Dlaczego? W założeniu ustawodawcy ma to pomóc łatwiej zidentyfikować takie auta w ruchu ulicznym. Po co? Elektryki mają trzy istotne przywileje – mogą całkowicie legalnie poruszać się po buspasach we wszystkich miastach w Polsce, parkować za darmo na miejskich czy gminnych parkingach i wjeżdżać do stref przeznaczonych wyłącznie dla pojazdów bezemisyjnych. Służbom (głównie policji i straży miejskiej) zielone tablice znacząco ułatwiają identyfikację elektryków już z większej odległości. Co za tym idzie, nie zatrzymają nas do kontroli, gdy takim autem będziemy np. poruszali się pasem przeznaczonym dla autobusów czy nawet, jak bywa w niektórych miastach, dla tramwajów.

Zielone tablice wydawane są autm elektrycznym z automatu od 2020 r. Jeżeli ktoś zarejestrował samochód przed 1 stycznia 2020 i ma białe tablice, może legalnie na nich jeździć, także buspasami, i parkować za darmo. Policjanci czy strażnicy nie mogą go ukarać, niemniej mogą zatrzymać do kontroli, aby upewnić się, czy samochód na pewno jest elektryczny. Lepiej zatem wymienić białe tablice na zielone w urzędzie komunikacji.

Ciekawostka: bateryjne auta elektryczne wyróżniają się czerwoną obwódką znaku legalizacyjnego, a wodorowe – żółtą. W gamie Kia zielone tablice przysługują modelom e-Soul, Niro EV, EV6 i EV9.

Czerwone tablice rejestracyjne

Precyzyjnie rzecz ujmując takie tablice są białe, ale mają czerwone cyfry i litery. Nazywa się je również „tymczasowymi” ponieważ wydawane są pojazdom, które z jakichś powodów muszą być zarejestrowane na krótki okres czasu – maksymalnie 30 dni, z możliwością jednorazowego przedłużenia o kolejnych 14 dni. W jakich dokładnie przypadkach się je wydaje?

 • Gdy wywozimy samochód za granicę. Wówczas pojazd musi zostać wyrejestrowany w Polsce i opuścić kraj na czerwonych tablicach rejestracyjnych.

 • Gdy transportujemy samochód, prowadząc go z miejsca zakupu do miejsca docelowego.

 • Gdy czekamy na dostarczenie standardowych tablic np. po ich uszkodzeniu, zgubieniu lub kradzieży.

 • Gdy oczekujemy na tablice indywidualne.

 • Gdy samochód nie ma aktualnego przeglądu, a musimy nim dotrzeć na badania techniczne lub do miejsca naprawy. Dotyczy to przede wszystkim pojazdów sprowadzonych z zagranicy.

Czerwone tablice występują w kilku rozmiarach (np. do przyczep) i maksymalnie po upływie 30 dni (lub 44 w przypadku przedłużenia) należy zwrócić je w urzędzie komunikacji.

Niebieskie tablice rejestracyjne 

Przysługują wyłącznie przedstawicielom dyplomatycznym i urzędom konsularnym. Dotyczą także zagranicznych misji specjalnych oraz organizacji międzynarodowych i ich personelu. Tym, co poza kolorem, odróżnia je od innych „blach”, jest to, że nie mają paska z symbolem Unii Europejskiej i znakiem PL. Za to od 2017 r. na takim pojeździe umieszcza się znak z literami „CD”, co jest skrótem od francuskiego Corps Diplomatique.

Numery od 001 do 116 na niebieskich tablicach to oznaczenia krajów. Np. 001 jest zarezerwowane dla USA, a 002 dla Wielkiej Brytanii. Są jednak wyjątki, takie jak choćby 078 – numer przypisany Międzynarodowej Organizacji Pracy.

Niebieskie tablice to sygnał dla policji, że nie ma prawa wręczyć kierowcy mandatu ani przeprowadzić kontroli alkomatem. Jeżeli kierujący jest ewidentnie pod wpływem, funkcjonariusze mogą jedynie spróbować nakłonić go do testu na poziom alkoholu we krwi, a także zgłosić sprawę do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Pojazdów z takimi „blachami” nie można też kontrolować pod względem technicznym.

Żółte tablice rejestracyjne

Przysługują wyłącznie samochodom zabytkowym, czyli takim, które mają – zależnie od województwa – więcej niż 25 lub 30 lat. Nie oznacza to jednak, że każde starsze auto może mieć żółte tablice. Najpierw pojazd musi zostać uznany za zabytkowy przez konserwatora zabytków. Ponadto model nie może być produkowany od przynajmniej 15 lat i mieć minimum 75 proc. oryginalnych części. Jeżeli nasze auto spełnia te wymogi, to możemy wystąpić z wnioskiem o wydanie żółtych „blach”. Ich koszt jest spory, bo to 1200-1400 zł, ale w cenę wliczona jest już opłata dla rzeczoznawcy. Natomiast wydatek może nam się opłacić ze względu na przywileje, jakie mają auta zabytkowe – preferencyjne ubezpieczenia OC na miesiąc zamiast na cały rok oraz dożywotni przegląd techniczny.

Ciekawostka: teoretycznie żółte tablice może już dumnie wozić np. pierwsza generacja Kii Sportage, która produkowana była od 1993 roku, a więc pierwsze egzemplarze mają dzisiaj ponad 30 lat.  Kia cee’d, którą widzicie na zdjęciu powyżej to tylko czyjaś „prowokacja”.

Żółte tablice rejestracyjne z czerwonymi literami

To nowość, jaka pojawi się w czerwcu 2024 roku i dedykowana będzie – jak mówi ustawa – „samochodom osobowym przeznaczonym do zawodów sportowych”. Czyli takim, które normalnie nie mogą poruszać się po drogach publicznych. Dzięki nowym tablicom w dniu zawodów będzie można dojechać na zawody, ale dopuszczenie do ruchu będzie obowiązywało wyłącznie na trasach zgłoszonych przez organizatora. Chodzi o to, by np. rajdówki mogły legalnie przemieszczać się na kołach pomiędzy odcinkami specjalnymi, zamiast za każdym razem pakować je na lawetę.

Indywidualne tablice rejestracyjne 

Czasami widujemy na drogach auta, które mają niestandardowe „blachy” ze spersonalizowanym napisem. To tzw. indywidualne tablice rejestracyjne, które „zamawia się” w urzędzie komunikacji podczas rejestracji albo przerejestrowania samochodu. Kosztują 1000 zł (500 zł do motocykla lub przyczepy) i za tę kwotę możemy umieścić własny napis. Ale „własny” nie oznacza, że każdy, bo pewne kryteria muszą zostać spełnione. Tablice indywidualne mają od trzech do pięciu znaków, nie mogą składać się z samych cyfr (te mogą się pojawić tylko na dwóch ostatnich miejscach), a ich treść nie może być wulgarna, obraźliwa ani niezgodna z zasadami współżycia społecznego. Ostatecznie o tym, czy wymyślony przez nas napis jest dopuszczalny, decydują urzędnicy.

Na indywidualne tablice poczekamy kilka tygodni. Do czasu ich otrzymania będziemy mogli jeździć na tablicach tymczasowych.

Poczytaj więcej o kosztach rejestracji lub przerejestrowania samochodu.

Wymiary tablic rejestracyjnych 

Standardowe wymiary tablic rejestracyjnych to 520 x 114 mm. Podobnie jak w krajach europejskich i większości krajów na świecie. 1 lipca 2018 r. ustawodawca zrobił ukłon w kierunku tych, którzy mają samochody sprowadzone z USA lub Japonii, gdzie tablice mają znacznie mniejszy rozmiar – 305 x 115 mm. Od tej daty w polskich urzędach komunikacji wydawane są także takie małe tablice. Ma to związek z faktem, że niektóre auta nie są technicznie przystosowane do montażu standardowych tablic – mają np. za mało miejsca na „blachy” w tylnej klapie czy zderzaku. Aby otrzymać mniejszą tablicę wystarczy złożyć oświadczenie, w którym deklarujemy, że mamy samochód z miejscem przeznaczonym wyłącznie na małe tablice.

Jeszcze inne wymiary mają tablice do motocykli. A raczej tablica, bo montuje się ją tylko z tyłu i ma 190 x 150 mm.

Kiedy trzeba zmieniać tablice rejestracyjne?

Czarne powinniśmy byli wymienić na białe najdalej do 31 grudnia 2023 r. Jeżeli natomiast mamy białe, to od 31 stycznia 2022 nie musimy ich wymieniać nawet wtedy, gdy kupimy samochód. Od tej daty tablice są bowiem przypisane do samochodu bez względu na miejsce jego rejestracji. Zatem nawet jak mieszkamy w Warszawie, a kupimy auto w Poznaniu, to nie musimy zmieniać numeru rejestracyjnego. Ale oczywiście możemy, wówczas kosztowało to będzie 80 zł.

Bezwzględnie musimy natomiast przerejestrować auto w urzędzie komunikacji w ciągu 30 dni od jego zakupu. Jeżeli tego nie zrobimy, grozi nam kara administracyjna w wysokości 500 zł, a po 180 dniach nawet 1000 zł.

Skróty tablic rejestracyjnych na podstawie województw i miast

A na koniec coś dla tych, którzy patrzą czasami na tablicę rejestracyjną i zastanawiają się w jakim mieście czy powiecie zostało zarejestrowane auto. Oto kompletna ściągawka:

B – województwo podlaskie

miasta na prawach powiatu:

 • BI Białystok
 • BS Suwałki
 • BL Łomża

powiat ziemski:

 • BAU powiat augustowski
 • BIA powiat białostocki
 • BBI powiat bielski
 • BGR powiat grajewski
 • BHA powiat hajnowski
 • BKL powiat kolneński
 • BMN powiat moniecki
 • BSE powiat sejneński
 • BSI powiat siemiatycki
 • BSK powiat sokólski
 • BSU powiat suwalski
 • BWM powiat wysokomazowiecki
 • BZA powiat zambrowski
 • BLM powiat łomżyński

C – województwo kujawsko-pomorskie

miasta na prawach powiatu:

 • CB Bydgoszcz
 • CG Grudziądz
 • CT Toruń
 • CW Włocławek

powiaty ziemskie:

 • CAL powiat aleksandrowski
 • CBR powiat brodnicki
 • CBY powiat bydgoski
 • CCH powiat chełmiński
 • CGD powiat golubsko-dobrzyński
 • CGR powiat grudziądzki
 • CIN powiat inowrocławski
 • CLI powiat lipnowski
 • CMG powiat mogileński
 • CNA powiat nakielski
 • CRA powiat radziejowski
 • CRY powiat rypiński
 • CSE powiat sępoleński
 • CSW powiat świecki
 • CTR powiat toruński
 • CTU powiat tucholski
 • CWA powiat wąbrzeski
 • CWL powiat włocławski
 • CZN powiat żniński

D – województwo dolnośląskie

miasta na prawach powiatu:

 • DJ Jelenia Góra
 • DL Legnica
 • DB Wałbrzych
 • DW Wrocław

powiaty ziemskie

 • DBL powiat bolesławiecki
 • DDZ powiat dzierżoniowski
 • DGR powiat górowski
 • DGL powiat głogowski
 • DJA powiat jaworski
 • DJE powiat jeleniogórski
 • DKA powiat kamiennogórski
 • DKL powiat kłodzki
 • DLE powiat legnicki
 • DLB powiat lubański
 • DLU powiat lubiński
 • DLW powiat lwówecki
 • DMI powiat milicki
 • DOL powiat oleśnicki
 • DOA powiat oławski
 • DPL powiat polkowicki
 • DSR powiat średzki
 • DST powiat strzeliński
 • DSW powiat świdnicki
 • DTR powiat trzebnicki
 • DBA powiat wałbrzyski
 • DWL powiat wołowski
 • DWR powiat wrocławski
 • DZA powiat ząbkowicki
 • DZG powiat zgorzelecki
 • DZL powiat złotoryjski

E – województwo łódzkie

miasta na prawach powiatu:

 • EP Piotrków Trybunalski
 • ES Skierniewice
 • EL Łódź

powiaty ziemskie:

 • EBE powiat bełchatowski
 • EBR powiat brzeziński
 • EKU powiat kutnowski
 • EOP powiat opoczyński
 • EPA powiat pabianicki
 • EPJ powiat pajęczański
 • EPI powiat piotrkowski
 • EPD powiat poddębicki
 • ERA powiat radomszczański
 • ERW powiat rawski
 • ESI powiat sieradzki
 • ESK powiat skierniewicki
 • ETM powiat tomaszowski
 • EWI powiat wieluński
 • EWE powiat wieruszowski
 • EZD powiat zduńskowolski
 • EZG powiat zgierski
 • ELA powiat łaski
 • ELE powiat łęczycki
 • ELW powiat łódzki wschodni
 • ELC powiat łowicki

F – województwo lubuskie

miasta na prawach powiatu:

 • FG Gorzów Wielkopolski
 • FZ Zielona Góra

powiaty ziemskie:

 • FGW powiat gorzowski
 • FKR powiat krośnieński
 • FMI powiat międzyrzecki
 • FNW powiat nowosolski
 • FSD powiat strzelecko-drezdenecki
 • FSU powiat sulęciński
 • FSW powiat świebodziński
 • FSL powiat słubicki
 • FWS powiat wschowski
 • FZG powiat żagański
 • FZA powiat żarski
 • FZI powiat zielonogórski

G – województwo pomorskie

miasta na prawach powiatu:

 • GD Gdańsk
 • GA Gdynia
 • GSP Sopot
 • GS Słupsk

powiaty ziemskie:

 • GBY powiat bytowski
 • GCH powiat chojnicki
 • GCZ powiat człuchowski
 • GDA powiat gdański
 • GKA powiat kartuski
 • GKS powiat kościerski
 • GKW powiat kwidzyński
 • GLE powiat lęborski
 • GMB powiat malborski
 • GND powiat nowodworski
 • GPU powiat pucki
 • GST powiat starogardzki
 • GSZ powiat sztumski
 • GSL powiat słupski
 • GTC powiat tczewski
 • GWE powiat wejherowski
 • GWO powiat wejherowski

K – województwo małopolskie

miasta na prawach powiatu:

 • KR Kraków
 • KK Kraków
 • KN Nowy Sącz
 • KT Tarnów

powiaty ziemskie:

 • KBC powiat bocheński
 • KBA powiat bocheński
 • KBR powiat brzeski
 • KCH powiat chrzanowski
 • KDA powiat dąbrowski
 • KGR powiat gorlicki
 • KRA powiat krakowski
 • KLI powiat limanowski
 • KMI powiat miechowski
 • KMY powiat myślenicki
 • KNS powiat nowosądecki
 • KNT powiat nowotarski
 • KOL powiat olkuski
 • KOS powiat oświęcimski
 • KPR powiat proszowicki
 • KSU powiat suski
 • KTA powiat tarnowski
 • KTT powiat tatrzański
 • KWA powiat wadowicki
 • KWI powiat wielicki

L – województwo lubelskie

miasta na prawach powiatu:

 • LB Biała Podlaska
 • LC Chełm
 • LU Lublin
 • LZ Zamość

powiaty ziemskie:

 • LBI powiat bialski
 • LBL powiat biłgorajski
 • LCH powiat chełmski
 • LHR powiat hrubieszowski
 • LJA powiat janowski
 • LKR powiat kraśnicki
 • LKS powiat krasnostawski
 • LLB powiat lubartowski
 • LUB powiat lubelski
 • LOP powiat opolski
 • LPA powiat parczewski
 • LPU powiat puławski
 • LRA powiat radzyński
 • LRY powiat rycki
 • LSW powiat świdnicki
 • LTM powiat tomaszowski
 • LWL powiat włodawski
 • LZA powiat zamojski
 • LLE powiat łęczyński
 • LLU powiat łukowski

N – województwo warmińsko-mazurskie

miasta na prawach powiatu:

 • NE Elbląg
 • NO Olsztyn

powiaty ziemskie:

 • NBA powiat bartoszycki
 • NBR powiat braniewski
 • NDZ powiat działdowski
 • NEB powiat elbląski
 • NEL powiat ełcki
 • NGI powiat giżycki
 • NGO powiat gołdapski
 • NIL powiat iławski
 • NKE powiat kętrzyński
 • NLI powiat lidzbarski
 • NMR powiat mrągowski
 • NNI powiat nidzicki
 • NNM powiat nowomiejski
 • NOE powiat olecki
 • NOL powiat olsztyński
 • NOS powiat ostródzki
 • NPI powiat piski
 • NSZ powiat szczycieński
 • NWE powiat węgorzewski

O – województwo opolskie

miasta na prawach powiatu:

 • OP Opole
 • OB powiat brzeski

powiaty ziemskie:

 • OGL powiat głubczycki
 • OK powiat kędzierzyńsko-kozielski
 • OKL powiat kluczborski
 • OKR powiat krapkowicki
 • ONA powiat namysłowski
 • ONY powiat nyski
 • OOL powiat oleski
 • OPO powiat opolski
 • OPR powiat prudnicki
 • OST powiat strzelecki

P – województwo wielkopolskie

miasta na prawach powiatu:

 • PK Kalisz
 • PN Konin
 • PL Leszno
 • PO Poznań
 • PY Poznań

powiaty ziemskie:

 • PCH powiat chodzieski
 • PCT powiat czarnkowsko-trzcianecki
 • PGN powiat gnieźnieński
 • PGS powiat gostyński
 • PGO powiat grodziski
 • PJA powiat jarociński
 • PKA powiat kaliski
 • PKE powiat kępiński
 • PKL powiat kolski
 • PKN powiat koniński
 • PKS powiat kościański
 • PKR powiat krotoszyński
 • PLE powiat leszczyński
 • PMI powiat międzychodzki
 • PNT powiat nowotomyski
 • POB powiat obornicki
 • POS powiat ostrowski
 • POT powiat ostrzeszowski
 • PP powiat pilski
 • PPL powiat pleszewski
 • PZ powiat poznański
 • PRA powiat rawicki
 • PSR powiat średzki
 • PSE powiat śremski
 • PSZ powiat szamotulski
 • PSL powiat słupecki
 • PTU powiat turecki
 • PWA powiat wągrowiecki
 • PWL powiat wolsztyński
 • PWR powiat wrzesiński
 • PZL powiat złotowski

R – województwo podkarpackie

miasta na prawach powiatu:

 • RK Krosno
 • RP Przemyśl
 • RZ Rzeszów
 • RT Tarnobrzeg

powiaty ziemskie:

 • RBI powiat bieszczadzki
 • RBR powiat brzozowski
 • RDE powiat dębicki
 • RJA powiat jarosławski
 • RJS powiat jasielski
 • RKL powiat kolbuszowski
 • RKR powiat krośnieński
 • RLS powiat leski
 • RLE powiat leżajski
 • RLU powiat lubaczowski
 • RMI powiat mielecki
 • RNI powiat niżański
 • RPR powiat przemyski
 • RPZ powiat przeworski
 • RRS powiat ropczycko-sędziszowski
 • RZE powiat rzeszowski
 • RSA powiat sanocki
 • RST powiat stalowowolski
 • RSR powiat strzyżowski
 • RTA powiat tarnobrzeski
 • RLA powiat łańcucki

S – województwo śląskie

miasta na prawach powiatu:

 • SB Bielsko-Biała
 • SY Bytom
 • SH Chorzów
 • SC Częstochowa
 • SD Dąbrowa Górnicza
 • SG Gliwice
 • SJZ Jastrzębie-Zdrój
 • SJ Jaworzno
 • SK Katowice
 • SM Mysłowice
 • SPI Piekary Śląskie
 • SL Ruda Śląska
 • SR Rybnik
 • SI Siemianowice Śląskie
 • SO Sosnowiec
 • SW Świętochłowice
 • ST Tychy
 • SZ Zabrze
 • SZO Żory
 • SBE powiat będziński
 • SBI powiat bielski
 • SBL powiat bieruńsko-lędziński
 • SCI powiat cieszyński
 • SCZ powiat częstochowski
 • SGL powiat gliwicki
 • SKL powiat kłobucki
 • SLU powiat lubliniecki
 • SMI powiat mikołowski
 • SMY powiat myszkowski
 • SPS powiat pszczyński
 • SRC powiat raciborski
 • SRB powiat rybnicki
 • STA powiat tarnogórski
 • SWD powiat wodzisławski
 • SWZ powiat wodzisławski
 • SZA powiat zawierciański
 • SZY powiat żywiecki

T – województwo świętokrzyskie

miasta na prawach powiatu:

 • TK Kielce

powiaty ziemskie:

 • TBU powiat buski
 • TJE powiat jędrzejowski
 • TKA powiat kazimierski
 • TKI powiat kielecki
 • TKN powiat konecki
 • TOP powiat opatowski
 • TOS powiat ostrowiecki
 • TPI powiat pińczowski
 • TSA powiat sandomierski
 • TSK powiat skarżyski
 • TST powiat starachowicki
 • TSZ powiat staszowski
 • TLW powiat włoszczowski

W – województwo mazowieckie

miasta na prawach powiatu:

 • WO Ostrołęka
 • WP Płock
 • WR Radom
 • WS Siedlce

Warszawa i jej dzielnice

 • WB Warszawa Bemowo
 • WA Warszawa Białołęka
 • WD Warszawa Bielany
 • WE Warszawa Mokotów
 • WU Warszawa Ochota
 • WH Warszawa Praga Północ
 • WF Warszawa Praga Południe
 • WW Warszawa Rembertów, Wilanów, Włochy
 • WI Warszawa Śródmieście
 • WJ Warszawa Targówek
 • WK Warszawa Ursus
 • WN Warszawa Ursynów
 • WT Warszawa Wawer
 • WX Warszawa Wesoła, Żoliborz
 • WY Warszawa Wola

powiaty ziemskie:

 • WBR powiat białobrzeski
 • WCI powiat ciechanowski
 • WG powiat garwoliński
 • WGS powiat gostyniński
 • WGM powiat grodziski
 • WGR powiat grójecki
 • WKZ powiat kozienicki
 • WL powiat legionowski
 • WLI powiat lipski
 • WMA powiat makowski
 • WM powiat miński
 • WML powiat mławski
 • WND powiat nowodworski
 • WOR powiat ostrowski
 • WOS powiat ostrołęcki
 • WOT powiat otwocki
 • WPI powiat piaseczyński
 • WPR powiat pruszkowski
 • WPP powiat pruszkowski
 • WPS powiat pruszkowski
 • WPZ powiat przasnyski
 • WPY powiat przysuski
 • WPU powiat pułtuski
 • WPL powiat płocki
 • WPN powiat płoński
 • WRA powiat radomski
 • WSI powiat siedlecki
 • WSE powiat sierpecki
 • WSC powiat sochaczewski
 • WSK powiat sokołowski
 • WSZ powiat szydłowiecki
 • WWE powiat węgrowski
 • WWL powiat wołomiński
 • WV powiat wołomiński
 • WWY powiat wyszkowski
 • WZU powiat żuromiński
 • WZW powiat zwoleński
 • WZY powiat żyrardowski
 • WLS powiat łosicki

Z – województwo zachodniopomorskie

miasta na prawach powiatu:

 • ZK Koszalin
 • ZSW Świnoujście
 • ZS Szczecin
 • ZZ Szczecin

powiaty ziemskie:

 • ZBI powiat białogardzki
 • ZCH powiat choszczeński
 • ZDR powiat drawski
 • ZGL powiat goleniowski
 • ZGY powiat gryficki
 • ZGR powiat gryfiński
 • ZKA powiat kamieński
 • ZKO powiat koszaliński
 • ZKL powiat kołobrzeski
 • ZMY powiat myśliborski
 • ZPL powiat policki
 • ZPY powiat pyrzycki
 • ZST powiat stargardzki
 • ZSD powiat świdwiński
 • ZSZ powiat szczecinecki
 • ZSL powiat sławieński
 • ZWA powiat wałecki ZLO powiat łobeski

Udostępnij

facebookxmail

Powiązane

Obowiązkowe wyposażenie samochodu w Polsce i za granicą

Aktualności Przepisy i porady

Obowiązkowe wyposażenie samochodu w Polsce i za granicą

15 lipca, 2024

Samochody są jak domowe zwierzaki. Dają wiele radości, wspaniale jest z nimi obcować, a za kierownicą nie raz pozwalają zapomnieć…

Kia Niro – ekologiczny crossover (EV, HEV, PHEV)

Modele Niro EV Niro Elektryczny (EV) Plug-in Hybrid (PHEV) Hybrydowy (HEV) Ekologiczny Miejski SUV/Crossover Przepisy i porady

Kia Niro – ekologiczny crossover (EV, HEV, PHEV)

Oryginalna stylistyka, kompaktowe wymiary zewnętrzne i bardzo przestronne wnętrze. Porządne wyposażenie oraz trzy zelektryfikowane napędy do wyboru – hybryda, plug-in…

Nowa Kia Sorento. Diesel, hybryda czy może plug-in?

Aktualności Modele Sorento Plug-in Hybrid (PHEV) Hybrydowy (HEV) SUV/Crossover Technologia

Nowa Kia Sorento. Diesel, hybryda czy może plug-in?

28 czerwca, 2024

Ponad dwa miesiące temu zadebiutowała odświeżona Kia Sorento. Jedną z największy nowości był powrót diesla pod maskę. Teraz do oferty…